SKI AREÁL OSTRUŽNÁ
v provozu
Zobrazit na:

V zahraničí se nejlépe lyžuje ve Francii

Do Česka se blíží zima. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Zlepšení jde vidět, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Kam ale jet, když do ČR nechci? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

Předpověď počasí

Zítra
Středa 22.3.
zataženo
8°C
4°C
Čtvrtek
23.3.2023
déšť
9°C
6°C
Pátek
24.3.2023
déšť
10°C
4°C
Sobota
25.3.2023
zataženo
5°C
1°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 17:00
Úterý9:00 - 17:00
Středa9:00 - 17:00
Čtvrtek9:00 - 17:00
Pátek9:00 - 17:00
Sobota9:00 - 17:00
Neděle9:00 - 17:00