SKI AREÁL OSTRUŽNÁ
v provozu
Zobrazit na:

Kde najít nejkvalitnéjší informace o lyžování v ČR?

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Testují rolby. Sněžná děla chrlí vodu a vleky procházejí posledními revizemi. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud ano, jen o desetikoruny. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Druhou možností je internet. Existuje velká spousta zpravodajských webů. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná. Informace na něm mě osobně ještě nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Čtěte také: Informace z lyžařských areálů

Předpověď počasí

Zítra
Středa 22.3.
zataženo
8°C
4°C
Čtvrtek
23.3.2023
déšť
9°C
6°C
Pátek
24.3.2023
déšť
10°C
4°C
Sobota
25.3.2023
zataženo
5°C
1°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 17:00
Úterý9:00 - 17:00
Středa9:00 - 17:00
Čtvrtek9:00 - 17:00
Pátek9:00 - 17:00
Sobota9:00 - 17:00
Neděle9:00 - 17:00